2019.06.06 — Bal klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum
Bal klas ósmych szkoły podstawowej
i klas trzecich gimnazjum
6 czerwca 2019 roku
W czwartek, 6 czerwca, w naszej szkole odbył się po raz pierwszy (i niestety ostatni!) bal klas ósmych i trzecich gimnazjum. Przygotowania do niego trwały już od stycznia, więc każdy, a szczególnie uczniowie, byli podekscytowani. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po której wszyscy przeszli do oratorium, gdzie miała miejsce oficjalna część balu. Samorząd szkolny rozpoczął ją od przywitania wszystkich zebranych oraz chwili refleksji nad tym, co już minęło.
Następnie odbył się niezwykle widowiskowy występ artystyczny uczniów, który został przyjęty gromkimi brawami, a po nim przedstawiciele klas ósmych i trzecich gimnazjum podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wszystko, co dla nich zrobili. Była to niezwykle wzruszająca chwila, która trwała również podczas przemowy rodziców. Na sam koniec wystąpił ksiądz dyrektor Mirosław Prasek, przypominając wszystkie radosne momenty i życząc udanej zabawy, a samorząd szkolny zaprosił wszystkich do budynku szkoły na poloneza i słodki poczęstunek.
Nadeszła długo oczekiwana chwila – polonez. Uczniowie zatańczyli go bezbłędnie, a rodzice z nauczycielami chyba nie mogli być bardziej dumni. W tym momencie rozpoczęła się nieoficjalna część zabawy. Jedną z największych atrakcji okazała się ścianka zdjęciowa, do której prowadził czerwony dywan. Cały wystrój korytarza był utrzymany w stylu Hollywood, co wprowadziło wszystkich w odpowiedni nastrój. Każdy bardzo chętnie pozował do zdjęć, a w międzyczasie inni bawili się przy najnowszych piosenkach. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych i już następnego dnia na Instagramie naszej szkoły pojawiły się zdjęcia, które jednoznacznie potwierdzają, że bal był wyjątkowo udany!
Nina Chodyń
Pokaz: Piraci