2006.11.04 — Jubileusz XV-lecia Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego
Jubileusz XV-lecia Katolickiego Liceum
4 listopada 2006 roku
To już 15 lat…
4 listopada 2006 roku, Katolickie Liceum Ogólnokształcące obchodziło swoje 15 urodziny. Na uroczystej Mszy św. oprócz absolwentów i grona pedagogicznego zjawili się przedstawiciele władz miejskich i oświatowych. W uroczystej mszy św. odprawionej przez ks. bp Zygmunta Zimowskiego – Ordynariusza Diecezji Radomskiej uczestniczyli:
- Zdzisław Marcinkowski – Prezydent Miasta Radomia
- Anna Szczepańska – Wiceprezydent Miasta Radomia
- Krzysztof Gajewski – Wiceprezydent Miasta Radomia
- ks. Tadeusz Pakuła – Superior Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri w Radomiu
- Jerzy Jon – Mazowiecki Wicekurator Oświaty
- Edyta Wójcik – Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Radomiu
- Andrzej Nowak – Wicedyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Radomiu
- Adam Tomala – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu
- Irmina Nowicka – Wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu
- dyrektorzy radomskich liceów
- przedstawiciele szkół sąsiadujących: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33, Zespołu Szkół Samochodowych oraz Zespołu Szkół Elektronicznych
Po zakończeniu jubileuszowej Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni do uczestnictwa w części artystycznej. Na scenie pojawili się Olga Zagozdżon i Dominik Mikołajczyk zapoznając zgromadzonych z 15 letnią historią szkoły. Następnie wszyscy obejrzeliśmy kolaż multimedialny przygotowany przez prof. Michała Deję „15 lat w 15 minut”. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, jej założyciel ks. dr Adam Maj COr. W swym przemówieniu odwołując się do bogatej historii szkoły, analizując teraźniejszość snuł plany na przyszłość. Kolejnym punktem programu były przemówienia zaproszonych gości oraz wręczanie prezentów i listów gratulacyjnych. Prezydent Zdzisław Marcinkowski, za zasługi na rzecz miasta przyznał ks. dyrektorowi medal Bene Marenti Civitas Radomiensis najwyższe miejskie odznaczenie. Następnie wszyscy zebrani goście zostali zaproszeni na drugą, mniej oficjalna część uroczystości do gmachu szkoły. Abiturienci spotkali się, często po wieli latach, ze swoimi wychowawcami a goście mogli zasięgnąć informacji o szkole. Dla wszystkich przygotowany był poczęstunek, który wzmacniał ciało, by przez długie godziny uczestniczyć mogło w pełnych pozytywnych emocji spotkaniach. Wszyscy zgodnie przyznali, że spotkają się tu za 5 lat.
Na koniec szanownej „Jubilatce” życzymy, jak pisał ewangelista „wszystkiego, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, tego co jest cnotą i zasługuje na uznanie” (Flp 4, 8).
Dominik Mikołajczyk