2002.05.11 — Festyn Szkól Niepublicznych w M1
Festyn Szkól Niepublicznych w M1
11 maja 2002 roku
Dnia 11 maja 2002 roku w centrum handlowym M1 odbył się Festyn Szkół Niepublicznych, w którym udział brało również nasze Katolickie Liceum i Gimnazjum im. św. Filipa Neri. W przygotowaniach do tego festynu Samorządowi Uczniowskiemu towarzyszył ks. Dyrektor Adam Maj i p. prof. Jolanta Skuza. Wydrukowane zostały ulotki z informacjami o naszej placówce, wyznaczone dyżury w ich roznoszeniu. Dwie grupy muzyczne, złożone z uczniów KLO i KG, przygotowały kilka popularnych piosenek, które miały być wykonane na scenie podczas festynu. Grupa taneczna (uczennice kl. III), specjalnie utworzona na tę okazję, ułożyła układ taneczny, aby przedstawić go obecnym na festynie. Na stoliku reklamującym naszą szkołę znalazły się m.in. archiwalne i aktualne numery KLON’u, Kronika szkoły, dwie Złote księgi, książki związane tematycznie z patronem szkoły świętym Filipem Neri. Na scenie superior Kongregacji ks. Mirosław Prasek udzielał wywiadu na temat założeń szkoły i panującej w niej atmosferze.
W trakcie festynu okazało się, że brakuje grup artystycznych i scenariusz wciąż był „zalepiany” powtórkami poprzednich występów, czasem lekko zmodyfikowanych. Naszya grupa muzyczna, z powodu zamieszania na scenie, wykonała tylko jedną piosenkę ze swojego repertuaru. Grupa taneczna, przybyła na wyznaczoną godzinę, zastała w M1 pustą scenę, kilku uczniów i dzieci zajadające się cukierkami rozdawanymi przy stolikach. Co prawda rozdano prawie wszystkie ulotki, znaleźli się zainteresowani poszczególnymi szkołami, również naszą… Niewiele jednak w całości festynu było elementów ciekawych, które mogłyby przyciągnąć potencjalnego ucznia czy jego rodziców. Dobry pomysł na promocję szkoły miała Szkoła Menedżerów, której uczniowie krążyli po M1 w granatowych togach. Liceum Społeczne wykonało ‘rap’ o swojej szkole. My śpiewaliśmy i wyróżnialiśmy się identyfikatorami z logo KLO…
W tym miejscu należy się hołd tym, którzy starali się, by szkoły niepubliczne naszego miasta rzeczywiście zareklamować. Dziękujemy Dyrektorom, opiekunce Samorządu Uczniowskiemu – p. prof. Jolancie Skuzie, Samorządowi Uczniowskiemu, Grupie Muzycznej, Grupie Tanecznej i wszystkim profesorom i uczniom KLO, którzy poświęcili swój wolny sobotni czas.
Wnioski z tegorocznego festynu pozwolą w przyszłości na doskonalsze formy promocji szkół.
Łucja Brendel